wtorek, 7 stycznia 2014

System dotacji audycji Wolnej Anteny

Dominik Jabs przekazał informacje na temat możliwości uzyskania dotacji na audycje dla twórców Wolnej Anteny. Nie trzeba być twórcą w Radiu Wnet, nie trzeba nawet być członkiem Stowarzyszenia, żeby taką dotację uzyskać. Poniżej fragmenty postu na ten temat od Dominika:

Witam serdecznie!
Zapraszam do zapoznania się z propozycjami Zarządu stowarzyszenia. (...).
Każdy twórca audycji w Radiu Wnet, bądź w dowolnej stacji radiowej, z którą nie jest związany umowami dotyczącymi autorskich praw majątkowych (i o ile sama stacja nie ma nic przeciwko), może zbierać pieniądze za pośrednictwem konta Stowarzyszenia "Wolna Antena" (będzie podane na końcu wiadomości). Każdy autor, niezależnie czy jest członkiem stowarzszyenia czy nie jest, będzie mógł podawać numer konta i zachęcać do wsparcia audycji wszędzie tam, gdzie uzna to za słuszne. Jednocześnie wypłata środków (jeśli osiągnie pewne minimum) będzie wyglądała w poniższy sposób:Od zebranej kwoty należy odliczyć prowizję dla Stowarzyszenia:
10% - autorzy audycji, którzy są poza Stowarzyszeniem;
5% - autorzy audycji, którzy są członkami Stowarzyszenia, ale nie płacą
składek (regularnie, na czas, zalegają)
0% - autorzy audycji, którzy są członkami Stowarzyszenia i płacą składki
(regularnie, na czas, nie zalegają)
(...)
Przypominam, że zgodnie z uchwałą Walnego Zgromadzenia składki w wysokości 15zł, płacimy raz na kwartał, czyli w tym momencie mamy czas do końca roku. Wcześniej nie dopytywałem o składki, ponieważ nie dysponowaliśmy kontem w banku, więc zakładam, że nikt nie zalega.
Najprawdopodobniej wypłata środków będzie następować w oparciu o umowę o dzieło z licencją niewyłączną (czyli Stowarzyszenie płaci, ale autor wciąż dysponuje audycją). Zakładamy, że taka wypłata będzie możliwa jeśli danemu autorowi audycji uda się zebrać określoną kwotę minimalną.
Co jakiś czas będzie generowany raport - czyli rozsyłany do wszystkich zbiorczy wyciąg z banku, by każdy mógł przekonać się jak wyglądają jego postępy w zbieraniu pieniędzy. (...)

Poniżej wszystkie ważne numery Stowarzyszenia:
KRS: 0000449090
NIP: 7010389291
REGON: 146546332
KONTO W BANKU BGŻ:
66 2030 0045 1110 0000 0288 6510

Formularz do zapisywania się do systemu.

Pozdrawiam
Dominik Jabs
Sekretarz Zarządu Stowarzyszenia Wolna Antena

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz