sobota, 3 lipca 2010

Pierwsze zebranie Wolnej Anteny Radia Wnet

Pierwsze zebranie uczestników Wolnej Anteny Radia Wnet odbyło się w redakcyjnym pokoju 261 Hotelu Europejskiego 1 lipca 2010 o godzinie 17. Krzysztof Skowroński opowiedział o najbliższej przyszłości.

Problemem prowadzących jest brak realizatorów, ich mała dostępność. Rozwiązaniem tego problemu może być "samorealizacja" prowadzących :) co wcale nie jest takie trudne. Szkolenie około 15 minutowe może wystarczyć, żeby prowadzący mógł sobie samemu poradzić z realizacją audycji.
Mówiliśmy tez o konieczności przygotowywania przez każdego prowadzącego audycję w Wolnej Antenie Radia Wnet listy prezentowanych utworów dla ZAiKS. Dzięki takiej liście wykonawcy i autorzy piosenek, utworów prezentowanych na antenie otrzymują honorarium. Sporządzanie takiej listy wymagane jest w związku z umową jaką mamy podpisaną z ZAiKS. W każdym radiu sporządzane są takie listy przez autorów audycji i  w zestawieniu miesięcznym trafiają do ZAiKS.
 Mamy w dyspozycji antenę satelitarną, dzięki czemu mamy dostęp do internetu w każdym miejscu w Polsce i wkrótce będziemy to wykorzystywać podczas wyjazdu do Międzyzdrojów.
 Postanowiliśmy również przetestować możliwości łączenia się ze streamem radia internetowego z komputera z dostępem do internetu. Zgłosiły się 3 osoby i już testujemy. Jeśli ktoś chce się dołączyć zapraszam do przeczytania posta na ten temat.
 Rozmawialiśmy o konieczności zakupu drugiego sprzętu umożliwiającego nadawanie ze studia gdy pierwszy jest zajęty na wyjeździe.
 Od roku trwają starania o pieniądze w PARP (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości).


Dyrektor Krzysztof Skowroński zaskoczony był tak dużą liczba uczestników zebrania

Od września Wolną Anteną Radia Wnet będzie się opiekować Monika Makowska Wasowska. Na razie organizujemy się przy użyciu utworzonych dokumentów Google: 1. Kalendarz zajętości studia, który będzie jednocześnie ramówką
 2. Lista ZAiKS 
 3. Lista kontaktów
 4. Niniejszy blog uczestników Wolnej Anteny

Do wszystkich tych dokumentów mają dostęp wyłącznie uczestnicy Wolnej Anteny. Jeśli ktoś jeszcze nie ma dostępu to proszę napisać do Borysa Kozielskiego. Kalendarz zajętości studia może być w przyszłości udostępniony publicznie dlatego proszę tam podawać wyłącznie takie dane, które mogą być upublicznione.
W blogu publikować może każdy zaproszony i tylko autorzy mają dostęp do tego bloga. Swoje pytania i uwagi można umieszczać w komentarzach do postów.

3 komentarze:

 1. Żałuję, że nie mogłem uczestniczyć w spotkaniu.
  Jednym z pierwszych założeń w Wolnej Antenie była "samorealizacja". Jeśli ktoś ma ochotę być niezależnym i realizować się samemu, proszę o kontakt. Jestem w stanie przeszkolić każdego. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. No to jesteśmy :-)
  Dzięki Borys za bloga. Pozdrowienia :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jarku! Ja koniecznie. Tak jak rozmawialismy, chcialbym nauczyc sie realizowania w te wakacje. Nie moge zadzwonic do Ciebie bo mam zablokowany telefon ale w lipcu chcialbym zaczac. w.].

  OdpowiedzUsuń